Plastelína pre škôlkarov

Chemický krúžok

Siedmačky zo základnej školy Lipovej darovali deťom v materskej škole na Mudrochovej ulici plastelínu, ktorú vyrobili na chemickom krúžku.

Na ceste za chemickým dobrodružstvom. To je názov chemického krúžku na našej škole, na ktorom žiaci skúmajú vlastnosti chemických látok a rozvíjajú svoje manuálne zručnosti spojené s prácou v laboratóriu. Okrem prípravy na chemickú olympiádu a iné chemické súťaže sa na krúžku venujeme napríklad príprave balzamov na pery, mydiel, slizu, vyrábame vianočné prskavky a chemické snežidielka a ďalšie zaujímavé pokusy. Tento týždeň sme sa rozhodli spojiť príjemné s užitočným a tak šikovné siedmačky Lea JAKUBESOVÁ, Linda KUBIŠOVÁ, Simona MACÁKOVÁ a  Lilien STRAŇANKOVÁ vyrobili voňavú plastelínu, ktorú darovali najmenším deťom v materskej škole na Mudrochovej ulici v Rajci. Žiačky si zaspomínali na detské časy a strávili príjemné dopoludnie medzi maličkými škôlkarmi, ktorých práca s plastelínou veľmi bavila.

Za spoluprácu ďakujeme Mgr. Zuzane PEKAROVEJ, riaditeľke MŠ Mudrochovej.

Mgr. Anna PEKAROVÁ (13.3.2024)