Deň Zeme

19.4.2024

V piatok 19.4.2024 sa uskutočnilo tradičné školské podujatie pri príležitosti  Dňa Zeme zamerané na čistotu životného prostredia a ekologické cítenie. Žiaci ročníkov 1.-4. (10 tried) sa zúčastnili divadelného predstavenia v kultúrnom dome s názvom Tárajko a Popletajka na tému separovanie odpadu .

Žiaci 5. až 9. ročníka (15 tried) sa venovali čisteniu nasledujúcich lokalít: kúpalisko a brehy Čierňanky, sídlisko Sever, futbalové ihrisko, okolie Tesca,  garáže na sídlisku Sever, stred mesta, Športová a Sládkovičova ulica, železničná stanica a okolie, cesta na rybník, Vojtová, Krivín a okolie, sídlisko Juh, garáže sídlisko Juh, brehy Rajčanky, park na Partizánskej ulici.

Všetkým zúčastneným patrí poďakovanie za pracovitý prístup. Taktiež ďakujeme aj za občerstvenie, ktoré vybavilo  školské združenie rodičov a mestu Rajec za pomoc pri odvoze nazbieraného odpadu. Táto aktivita bola už od svojho vzniku opäť  v réžii Mgr. Michala Šupku.