Biologická olympiáda

Krajské kolo kategórie C

KRAJSKÉ  BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY v kategórii C - pre žiakov

8. a 9. ročníka

V tomto školskom roku dosiahli naši žiaci krásne výsledky na okresnom kole biologickej olympiády v kategórii C. Leonard Židek z VIII.B  si vo veľkej konkurencii ďalších dvadsiatich súťažiacich vybojoval skvelé 2. miesto a zahanbiť sa nenechala ani Terézia Čerňanová z IX.A, ktorá skončila na krásnom 5. mieste.

Po absolvovaní okresného kola sa Leonard Židek zúčastnil aj na krajskom kole, ktoré sa konalo 18.03.2024 na Gymnáziu Jozefa Lettricha v Martine. Ani v náročnej konkurencii ostatných víťazov okresných kôl v rámci Žilinského kraja sa Leo nestratil a priniesol si skvelé 8. miesto, ktorým sa zároveň zaradil medzi úspešných riešiteľov krajského kola biologickej olympiády. Leovi prajeme ešte veľa takýchto úspechov.

Obidvom víťazom ale i ostatným súťažiacim, ktorí sa zapojili do olympiád, ďakujeme za úspešnú reprezentáciu školy a prajeme veľa síl v budúcich ročníkoch súťaží!