Školská Jedáleň

ŠJ

Jedálny lístok na tento týždeň                Objednávanie stravy cez internet                Návod na používanie služby

Pripravila vedúca školskej jedálne

Tel:  041 542 2510       E-mail:  lipova2sj@centrum.sk

Ceny obedov v školskej jedálni k 01.09.2023

Roč. 1 - 4          1,50   +  0,30  réžia  =  1,80

Roč. 5 - 9          1,70   +  0,30  réžia  =  2,00

Gymnázium     1,90   +  0,40   réžia  =  2,30

Režijné náklady ZAM GYM.  1.31 €, študenti GYM. 0,91 €

Ceny sú stanovené v zmysle finančných pásiem Ministerstva školstva SR druhé pásmo

a na základe Dodatku č. 4, VZN č. 3/2021 , Mesta Rajec, platného od 15.12.2022.

Zákonný zástupca žiaka základnej školy prispieva na úhradu režijných nákladov v školskej jedálni na jednéhoh stravníka ku stravnej jednotke vo výške 0.30 € .

Pri iných spôsoboch úhrady ako poštovou poukážkou prosím nezabúdať na variabilný symbol,

tj. číslo pod ktorým je stravník v systéme ŠJ zaevidovaný.

Elektronický systém výdaja a odhlasovania stravy

V jedálni je nainštalovaný terminál na Identifikačný čipový systém. Identifikačný čip si stravník zakúpi a je výhradne jej užívateľom. Pri strate alebo poškodení  musí nový uhradiť, pri skončení  stravovania zasa identifikačný čip  vrátiť. Čip bude slúžiť stravníkovi po celú dobu dochádzky do jedálne ako jeho osobný preukaz. V prípade straty čipu o zaplatené obedy nepríde. Je však nutné nahlásiť túto skutočnosť u vedúcej ŠJ. Starý čip sa vyradí a stravník si zakúpi nový. Odhlasovať môžu rodičia telefonicky ( 041/542 25 10), deň vopred, alebo v daný deň, najneskôr do 8 hod. ráno, cez internetovú stránku www.strava.cz . ,alebo sa stravník môže odhlásiť sám v priestoroch školskej jedálne do zošita. Pokiaľ stravník platí poštovou poukážkou, musí platbu uhradiť tak, aby bola uskutočnená najneskôr 10 dní pred koncom mesiaca. Napr. do 20.3. uhradiť šek na mesiac apríl. Tento systém je programovaný presne podľa metodiky MŠ pre školské stravovanie (10 dní je potrebných na to, aby platba prišla na výpisoch z banky). .

Záklaná škola cez svoju školskú jedáleň je zapojená do celospoločensky sledovaných programov ako je "Školský mliečny program" a "Školské ovocie", ktoré su zamerané na podporu spotreby mlieka, mliečnych výrobkov, ovocia a zeleniny v školách.

Zmluva platí len pre žiakov ZŠ a vedúca ŠJ označuje tieto dodávky v jedálnom lístku: ZŠ - školské mlieko a ZŠ - školské ovocie.