Biologická olympiáda

Okresné kolo

OKRESNÉ KOLO BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY v kategórii C - pre žiakov

8. a 9. ročníka

V tomto školskom roku sa školské kolo biologickej olympiády v kategórii C - pre žiakov 8. a 9. ročníka z dôvodu aktuálnej epidemickej situácie uskutočnilo 11.01.2022 online formou.

Z našej školy dosiahli najlepšie výsledky vo svojej kategórii Max Fraštia z IX. B a Natália Dúbravková z VIII.A, ktorí tak postúpili do okresného kola biologickej olympiády. Toto sa konalo tiež online formou 10.02.2022.

Súťažné úlohy okresného kola boli oproti minulým rokom oveľa náročnejšie a našim žiakom dali zabrať. Praktická úloha bola virtuálna, teoretické úlohy zahrňovali široké spektrum tém a ich vypracovanie museli stihnúť v relatívne krátkom časovom intervale.

Obidvaja naši žiaci zabojovali a ich výsledky hovoria za všetko. Max Fraštia sa umiestnil na úžasnom 1. mieste a postúpil do krajského kola olympiády. Natália Dúbravková potvrdila, že je tiež bojovníčka - získala skvelé 3. miesto a postup do krajského kola jej tak unikol len o vlások.

Obidvom súťažiacim ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a Maxovi držíme palce v krajskom kole!