Učebňa techniky

Nové vybavenie pre našich žiakov

Nová učebňa techniky

V súčasnej modernej dobe je potrebné venovať zvýšenú pozornosť rozvoju praktických činností a zručností žiakov. Z tohto dôvodu bola na našej škole vytvorená nová učebňa technickej výchovy – školská dielňa.
Vďaka novému vybaveniu učebne môžu žiaci získavať viac vedomostí, praktických skúseností a pracovných zručností. Svoju tvorivosť a kreativitu žiaci môžu realizovať na sústruhoch, frézach, vyrezávačkách, a iných zariadeniach.

Prvé výrobky našich žiakov na sústruhoch a vyrezávačkách.

Nadácia KIA Motors

V spolupráci s nadáciou KIA Motors Slovakia a.s., ktorá sa zameriava tiež na rozvoj výchovy a vzdelávania mládeže, sme absolvovali vzdelávací kurz v oblasti robotiky a programovania. Poskytla nám stavebnice lego - roboty a sústruhy na  obrábanie dreva a kovu. Žiaci si môžu robota nielen zostrojiť sami, ale môžu ho aj programovať, aby vykonával určité úkony. Na sústruhoch môžu získavať nové praktické skúsenosti a pracovné zručnosti.

Spracoval učiteľ techniky:   Mgr. Milan Jánoš