Biologická olympiáda

Okresné kolo

Aj tento školský rok sa vo februári konalo v Žiline Okresné kolo BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY v kategórii C –  žiakov 8. a 9. ročníka, na ktorom nemohli chýbať ani žiaci našej školy. Termín 10.02.2020 bol dôležitým dňom pre dvoch víťazov školského kola olympiády v tejto kategórii.

Súťažné úlohy okresného kola boli v tomto roku veľmi náročné a našim žiakom dali zabrať. O tom, že naši žiaci sú naozaj veľmi šikovní, svedčí aj ich umiestnenie v celkovom poradí súťažiacich žiakov.

Vanesa Uríčová, žiačka IX.A, sa (už druhýkrát za sebou!) umiestnila na fantastickom 1. mieste a zahanbiť sa nedal ani Marko Vríčan  z IX.C, ktorý v celkovom poradí získal úžasné 2. miesto.

Obidvom našim žiakom patrí veľká pochvala a zároveň im držíme palce v krajskom kole olympiády, ktoré sa uskutoční v marci.