Dejepisná olympiáda

Okresné kolo

Dejepisná olympiáda – okresné kolo

14. februára 2020 sa v Žiline uskutočnilo okresné kolo Dejepisnej olympiády. Po úspechu v školskom kole sa ho zúčastnili aj žiaci našej školy a v silnej konkurencii sa vôbec nenechali zahanbiť.

- Adam Kadurik a Karolína Kupková zo 6. ročníka sa zúčstnili prvýkrát a z ťažkého tesu získali viac ako polovicu bodov.

- Sarah kalinová – 11. miesto a Samuel Súkeník – 27. miesto z 9. ročníka boli obaja úspešní riešitelia

- najväčšiu radosť nám urobili Max Fraštia (VII. B) a Kvetka Galiová (VII. C) – Max sa umiestnil na krásnom 3. mieste, Kvetka vo svojej kategórii zvíťazila  a bude našu školu reprezentovať na krajskom kole.

Všetkým žiakom gratulujeme za peknú reprezentáciu školy a Kvetke budeme držať palce aj v ďalšom súťažení.

p. uč. Petra Špániková