Biologická olympiáda

Okresné kolo

V tomto školskom roku sa okresné kolo biologickej olympiády v kategórii C - pre žiakov 8. a 9. ročníka z dôvodu pretrvávajúceho dištančného vzdelávania uskutočnilo 08.02.2021 online formou.

Súťažné úlohy okresného kola boli veľmi náročné a našim žiakom dali zabrať. Praktická úloha bola virtuálna a teoretické úlohy zahrňovali široké spektrum tém a poznatkov, na ktoré mali žiaci presne stanovený čas.

Obidvaja naši žiaci zabojovali a ich výsledky hovoria za všetko. Soňa Ďureková z 9.B nás  potešila skvelým výsledkom - získala pekné 9. miesto a zaradila sa medzi úspešných riešiteľov olympiády. Max Fraštia z 8.B sa v okresnom kole umiestnil na úžasnom 1. mieste a postúpil do krajského kola olympiády. Toto sa konalo 19.03.2021, tiež online formou a Max sa v ňom  umiestnil na výbornom 8. mieste a stal úspešným riešiteľom krajského kola biologickej olympiády. Obidvom žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy.

V tomto školskom roku sa aj  okresné kolo biologickej olympiády v kategórii D - pre žiakov 6. a 7. ročníka z dôvodu pretrvávajúceho dištančného vzdelávania uskutočnilo 20.04.2021 online formou.

Za našu školu sa olympiády zúčastnili dve siedmačky - Natália Dúbravková a Karolína Kupková z triedy 7. A. V okresnom kole riešili žiačky 23 zložitých úloh, z ktorých praktické úlohy boli vo virtuálnej forme a teoretické úlohy neboli vôbec jednoduché a našim žiačkam dali zabrať. Všetky úlohy museli vypracovať v priebehu štyridsiatich minút.

O tom, že zabojovali, svedčí ich skvelé umiestnenie. Natália Dúbravková si vybojovala úžasné prvé miesto a Karolína Kupková nás tiež potešila skvelým výsledkom - získala pekné 7. miesto a zaradila sa medzi úspešných riešiteľov olympiády. Obidvom súťažiacim žiačkam ďakujeme za čas strávený náročnou domácou prípravou a úspešnú reprezentáciu našej školy.