Mladý záchranár

Rovesnícke vyučovanie

Žiačky 2.stupňa pod vedením p. uč Martiny Fraštiovej si pripravili prezentáciu, v ktorej oboznámili štvrtákov s postupmi prvej pomoci pri zlomeninách a poraneniach kĺbov. Súčasťou prezentácie boli praktické ukážky znehybnenia a ošetrenia pri úrazoch končatín. Následne si štvrtáci mohli vyskúšať svoju šikovnosť pri poskytovaní prvej pomoci a ošetrovaní svojich spolužiakov v simulovaných situáciách.

Staršie spolužiačky sa stali vzorom pre mladších spolužiakov a motivovali ich k zlepšovaniu svojich schopností.

Išlo o zaujímavú skúsenosť pre mladších žiakov a zároveň o zážitkové spestrenie hodiny predmetu Mladý záchranár.

Mgr. Marcela Orlinská