ICCS

ICCS 2022

Naša škola bola vybraná, aby sa dňa 26.4.2022 zúčastnila na dôležitom medzinárodnom projekte, ktorý zisťuje, čo mladí ľudia na celom svete vedia o úlohách občanov. Na tejto štúdii sa zúčastňujú rôzne krajiny z celého sveta. V našej škole to boli žiaci VIII.B triedy, ktorí mali pred sebou náročnú úlohu, pretože museli vyplniť jeden test a dva dotazníky. V teste odpovedali na otázky týkajúce sa občianskej náuky a občianstva. Niektoré podľa žiakov boli ľahké , iné ťažké. Potom žiaci vypĺňali dotazník o sebe, svojom domove a rodine, o aktivitách, ktoré robia v škole, mimo školy a o svojich názoroch na rôzne spoločenské témy. V druhom dotazníku odpovedali na otázky zamerané na problémy týkajúce sa obyvateľov Európy. Všetci žiaci pristupovali k meraniu zodpovedne a aktívne, snažili sa odpovedať, ako najlepšie vedeli. Testovaniu sa zúčastnilo 24 žiakov a aj 16  vybraných pedagógov, ktorí vypĺňali Dotazník pre učiteľa.

Dúfame, že sme  týmto podujatím prispeli k zlepšeniu  občianskeho vzdelávania žiakov na Slovensku.