Škola v Tatrách

IV.B

Škola v Tatrách

Konečne sme sa dočkali. Po dvoch rokoch pandémie sme mohli absolvovať školu v prírode, a to hneď vo veľkom štýle. Od 23.5. – 27.5. 2022 sme navštívili Vysoké Tatry. Od začiatku roka sme sa veľmi tešili a veru sme si to aj poriadne užili.

Absolvovali sme dve turistické vychádzky. Na prvej sme išli od zastávky Popradské Pleso k rovnomennému plesu a odtiaľ náučným chodníkom na Štrbské Pleso. Na druhej túre sme vyšli z Tatranskej Lesnej popri Studenovodských vodopádoch k Rainerovej útulni a na Hrabienok a potom po turistickom chodníku do Starého Smokovca. Vedomosti o našich veľhorách sme si doplnili v Múzeu TANAP-u v Tatranskej Lomnici. Navštívili sme aj Beliansku jaskyňu a prešli sme sa po Chodníku v korunách stromov v Bachledovej doline, kde sme sa dostali 10-miestnou kabínkovou lanovkou. Zrelaxovali sme a zaplávali sme si vo wellness v jednom z tatranských hotelov. Cestou domov sme sa zastavili v liptovskom skanzeme Pribylina. Z každého miesta sme si do turistického denníka dávali pečiatky, ktoré nám budú pripomínať tieto nezabudnuteľné okamihy.

O strechu nad hlavou a plné brušká sa dobre postarali majitelia penziónu v Tatranskej Lesnej. O program, zábavu a našu bezpečnosť naša triedna pani učiteľka Marcela Tabačková,  pani učiteľka Vladislava Hojová a teta Silvia. O bezpečný príchod a odchod zasa naša šoférka teta Iva. Fotodokumentáciu zabezpečoval ujo Aďo.

Domov sme sa vrátili zdraví a hlavne plní  nových zážitkov a skúseností.

žiaci IV.B triedy