Škola v prírode Nízke Tatry – Bystrá / Tále

IV.A

V termíne od 30.5.2022 do 3.6.2022 sa žiaci IV.A rozhodli využiť naplno krásu Národného parku Nízke Tatry a navštíviť všetko, čo im oblasť, kde boli ubytovaní, ponúka. Prvé kroky smerovali na Tále , kde si žiaci pozreli známy golfový rezort Gray Bear Tále . Neďaleko od tohto miesta preukázali svoju vytrvalosť a zručnosť na lezeckých chodníkoch v Tarzánii Tále. Užili si cestu vláčikom Čiernohronskej železnice, ktorou sa dostali do Lesníckeho skanzenu Vydrovo. Čakal ich tu vareškár Jožko. Spolu s ním si každý vyrobil vlastnú varešku. „Vydra“  Linda žiakov previedla skanzenom a poukázala na dôležitosť ochrany lesov. Pár metrov od hotela zrelaxovali vo wellnesse a navštívili Bystriansku jaskyňu. Do Tatier patrí turistika. Žiaci zvládli trasu z Trangošky k Jaskyni mŕtvych netopierov pod Ďumbierom. Tu, vyzbrojení prilbami a úväzmi na istenie, prešli jedinú sprístupnenú vysokohorskú jaskyňu na Slovensku. Ku škole v prírode patrí aj zábava, súťaže a tvorivé aktivity, o ktoré sa starala vychovávateľka Katarína Dudáková v spolupráci s triednou učiteľkou. Večer pred odchodom boli zvolení Miss a Mister IV.A triedy. Históriu žiakom pripomenulo Hasičské múzeum, Múzeum slovenskej dediny v Martine, Andrej štôlňa, Mincovňa a Múzeum mincí a medailí v Kremnici. Ďakujeme rodičom za dôveru  a pomoc pri organizácii akcie.