Matematický klokan

Medzinárodná matematická súťaž

Dňa 11. apríla 2022 sa konala medzinárodná matematická súťaž Matematický KLOKAN. Z našej školy sa do súťaže prihlásilo 109 žiakov 1.-9.ročníka. Na rozdiel od minulého roku, všetci žiaci súťažili v škole. Žiaci prvého ročníka súťažili samostatne, pretože zadania im museli byť čítané. Riešili 12 úloh. Žiaci 2.-4. ročníka riešili 18 úloh ( za 3, 4 a 5 bodov). Žiaci 5.-9. ročníka riešili 24 úloh ( za 3, 4 a 5 bodov). Každý súťažiaci dostal diplom:  20 % najúspešnejších riešiteľov dostalo diplom úspešného riešiteľa, ostatní dostali účastnícky diplom. Všetci súťažiaci dostali darček –ceruzku s logom, úspešní riešitelia dostali ešte další darček. Dvaja žiaci dosiahli úspešnosť 100 %.

Diplom úspešného riešiteľa získalo 14 žiakov:

Anet Domanická 1.A  úspešnosť 100% - darček tričko s logom

Ela Štafenová 2.A

Michal Slyško 3.A  úspešnosť 100%- darček tričko s logom

Nina Haásová  3.A

Nela Halková 3.B

Žofia Paučinová 4.A

Matúš Bajzath 4.A

Alica Brezániová 4.C

Alexander Rybár 5.B

Jakub Slyško 5.C

Michal Pekara 5.C

Timea Haásová 6.B

Mikuláš Blažek 8.B

Adam Kadurik 8.C

Anetka Domanická a Michal Slyško

Ďakujeme žiakom za úspešnú reprezentáciu našej školy.

PaedDr. Mária Žuchová, koordinátorka súťaže