Envirotázniky

Celoslovenská enviromentálna súťaž

Vyhodnotenie celoslovenskej environmentálnej súťaže

Žiaci našej školy sa zapojili do XVI. ročníka celoslovenskej environmentálnej súťaže  s názvom "Envirotázniky", ktorej cieľom je zvýšiť záujem žiakov základných škôl o prírodovedné predmety a o problematiku životného prostredia ešte pred rozhodovaním sa o budúcom štúdiu na stredných školách. Súčasne má prispieť k zvyšovaniu environmentálneho vedomia, informovanosti o trvalo udržateľnom rozvoji a angažovanosti žiakov v otázkach životného prostredia doma, v škole a vo svojom regióne.

V tomto školskom roku sa do súťaže zapojil deviatak Max Fraštia a ôsmačky Natália Dúbravková a Karolína Kupková. Ich úlohou bolo odpovedať na otázky z viacerých oblastí týkajúcich sa napríklad elektoroodpadu, klimatických zmien,  ochrany vtáctva atď. a zároveň uviesť zdroje, vďaka ktorým otázky správne zodpovedali.

Spolu  sa do súťaže v tomto roku zapojilo  664 žiakov a naši žiaci nás svojimi výsledkami opäť veľmi potešili. Karolíne sa v obrovskej konkurencii podarilo získať výborné 68. miesto, Max obsadil krásnu 57. priečku a najlepšie sa darilo Natálii, ktorá obsadila skvelé 28. miesto.

Všetkým trom žiakom srdečne gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu!