Exkurzia 6.ročník

Triedy VI.A, VI.B, VI.C

Dňa 22.09.2022 sa žiaci šiesteho ročníka zúčastnili na exkurzii v Bojniciach. Najskôr sme spoločne navštívili ZOO, kde sme si vypočuli prednášku na tému „mačkovité šelmy.“ Tu sa žiaci dozvedeli a na vlastné oči videli rozdiely v stopách jednotlivých šeliem, ktoré žijú nielen na našom území. Následne sme si urobili prehliadku zoologickej záhrady. Najväčší úspech mali opice, ktoré predvádzali rôzne akrobatické kúsky. Po prehliadke sme vyrazili na prieskum banského skanzenu - bane Cígeľ. Tu sme sa „vyobliekali“ do ochranných odevov a osobne si vyskúšali cestu, ktorou baníci každodenne fárali do útrob zeme za prácou plnou nebezpečenstiev a nástrah. Našu prehliadkovú trasu sme začali jazdou banským vláčikom do hnedouhoľnej bane. Ďalej sme pokračovali pešou prehliadkou podzemných častí bane. Celá prehliadka trvala dve hodiny. Žiaci boli nadšení jazdou vláčikom hlavne v úsekoch, kde bola úplná tma.

triedne učiteľky šiesteho ročníka