Edukačno-zážitková intervencia prostredníctvom canisterapeutického tímu

21.10. - I.A, I.B, I.C

Prvý ročník v živote detí predstavuje veľké zmeny. Okrem výučby je to predovšetkým nový kolektív a pravidlá správania sa. Organizácia Zmysel života sa zameriava na využívanie a pôsobenie psov na osobnosť žiakov v rámci edukačného procesu. Psy predstavovali rôzne osobnosti, s ktorými sa žiaci stotožnili a pozorovali svoje správanie prostredníctvom psíkov. Jeden najskôr premýšľal, a potom konal, druhý bol energický, živý a najskôr konal, potom premýšľal. Tretí, veľký a čierny, predstavoval strach, ktorý treba prekonať. Žiaci všetky aktivity zvládli. Deti si psy obľúbili a po celý čas dodržiavali pravidlá správania sa, ktoré od nich terapeutka vo vzťahu k zvieratám vyžadovala. Žiakov čakajú ďalšie stretnutia a využívanie získaných poznatkov v správaní sa v triede.

Mgr. Marcela Orlinská