Multimediálny výchovný koncert pre celú školu

8.11.2022

Dvakrát meraj a raz strihaj alebo radšej hamovať ako banovať. Preventívne programy a aktivity sú už tak nejako súčasťou nášho každodenného školského života. Tento krát sme prikývli na ponuku od spoločnosti LETart a z  ponuky sme si vybrali programy Hravo-zdravo pre žiakov 1. – 5. ročníkov a Trendsetter pre žiakov 6. – 9. ročníkov. Multimediálny výchovno-vzdelávací koncert  pod vedením Borisa Letricha – frontmana skupiny AYA, bol kombináciou krátkych videí, hovoreného slova a melodických piesní. Mladší žiaci sa povenovali téme zdravého životného štýlu a prečo je dobré nesedieť pri počítači a pred mobilom. Veľkáči rozoberali najdôležitejšie témy týkajúce sa sveta médií, šikany, internetu a s ním spojenou kyberšikanou. Povenovali sa negatívam televízie, reklamy a internetu a pripomenuli si, na čom v živote skutočne záleží a kto sú skutoční priatelia.