Zber liečivých bylín

Súťaž, beseda

Súťaž v zbere liečivých bylín

Naša škola sa už dlhodobo zapája do zberu liečivých bylín pre firmu LEROS – výroba čajov. Už minulý školský rok sme sa ako škola zapojili do ich projektu, v rámci ktorého zapojené triedy získajú potrebné znalosti o bylinkách, ich zbere, sušení aj skladovaní. V jednotlivých triedach prebehla beseda o zbere a sušení bylín. Okrem financií, ktoré triedy dostali za výkup bylín, boli automaticky zaradení aj do súťaže o hodnotné ceny. Súťažili medzi sebou triedy v jednotlivých regiónoch do konca novembra 2022.

V našej škole sa podarilo vyhrať 3. miesto IV.A triede a dostali sadu detských čajov pre každého žiaka. Gratulujeme im k výhre.

Ďakujeme všetkým žiakom, rodičom a učiteľom, ktorí sa do zberu zapojili a stále zapájajú.