Lyžiarsky výcvik

Deviaty ročník

V dňoch 16. – 20.01.2023 sa naši deviataci zúčastnili lyžiarskeho výcviku na Donovaloch. Snehové podmienky boli celý týždeň perfektné. Po dlhom čase sme si užili zimnú krajinu ako z rozprávky. Ubytovanie a strava v penzióne Zornička nesklamali. Raňajky a večere boli formou bufetových stolov, takže každý sa mohol dosýtosti napapať. J

Dopoludnia a popoludní sme trávili na lyžiarskom svahu, kde sa dobrí lyžiari zdokonaľovali a začiatočníci učili lyžovať.

V stredu sme sa všetci odviezli kabínkovou lanovkou na vrch Novej hole, kde však kvôli hmle nebolo vidieť takmer nič. J Pokračovali sme vychádzkou do centra Donoval, ktorá nám poslúžila na nákup suvenírov a doplnenie zásob (hlavne sladkostí).

Vždy po večeri sme si vyhodnotili celý deň a oboznámili sa s tým, čo nás čaká najbližšie.

Biliard, kalčeto, ping-pong, spoločenské hry aj spev a hru na gitare ukončila večierka a šup oddychovať, relaxovať, spať. J

Vďaka veľkej snahe, vytrvalosti a usilovnosti sa naučili lyžovať všetky deti. Pre nás, učiteľov, bola najväčšia odmena vidieť, ako si deti užívajú lyžovačku. Veríme, že sa tomuto špotru budú venovať aj po našom návrate.

Sme radi, že sme sa domov vrátili plní nových zážitkov, kamarátstiev .... a hlavne bez úrazu.

p.uč. Martinková a Veselá