Pasovanie prvákov za čitateľov knižnice

8.3.2023 I.A, I.B, I.C

Marec je mesiac, kedy prváci už ovládajú väčšinu písmen abecedy a mnohí začínajú čítať vlastné knihy. Prišiel čas, aby sa stali oficiálne čitateľmi a vstúpili do kráľovstva krásnych príbehov, ilustrácií, predstavivosti a fantázie. Od začiatku školského roka sa tešia práve na deň, kedy si už budú môcť prečítať knihy sami, bez pomoci dospelých. Sen sa im splnil. V knižnici prvákov privítal kráľ Peter a predstavil im svoje kráľovstvo. Prečítal im príbeh, v ktorom sa dozvedeli, aké pravidlá správania sa platia v knižnici. Po pasovaní žiakov za čitateľov knižnice prišla chvíľa na výber knihy a prevzatie čitateľských preukazov.  Prajeme im, aby v knihách našli múdrosť, potešenie a zábavu, napätie, dobro, pochopenie a odpovede na svoju zvedavosť.

Mgr. Marcela Orlinská