Pracovať sa oplatí

Predmet technika

Pracovať sa oplatí.

Technika na Základnej Škole Rajec ul.Lipová2

Predmet Technika je založený predovšetkým na praktickej činnosti, na tvorivej myšlienkovej spoluúčasti a spolupráci žiakov. Žiaci sa učia pracovať s rôznymi materiálmi a pomôckami. Osvojujú si základné pracovné zručnosti a návyky z rôznych pracovných oblastí. Organizujú a plánujú prácu, používajú vhodné nástroje, náradie a pomôcky pri práci. Rozvíjajú tvorivé technické myslenie. Pri navrhovaní výrobkov v oblasti dizajnu a pracovných postupov spájajú praktické zručností s tvorivým myslením. Žiaci sa učia plánovať, organizovať a hodnotiť pracovnú činnosť samostatne i v skupine. Sú vedení k dodržiavaniu zásad bezpečnosti a hygieny pri práci.

Vyučovanie predmetu Technika  je pre našich žiakov veľmi  zaujímavé a pútavé. Zdokonaľujú sa najmä v nápadoch ale aj v zručnostiach pri práci s rôznym náradím v dielni, kde zhotovujú s p. učiteľom výrobky z dreva a iných materiálov. Ako napr. rôzne dekorácie, darčeky pre mamičky a iné výrobky.

Technika Mgr. Milan Jánoš