Školská online liga

Šachový krúžok

Školská online liga – 2.miesto pre ZŠ Lipová

Od februára do júna 2023 prebiehalo postupne 9.kôl Školskej online ligy - súťaže tímov základných škôl, ktorá sa hrala na šachovom portáli Lichess. Deti si mohli vyskúšať rôzne herné tempá od ultrarýchlych - 3min+2sek na partiu, cez 5min+0sek na partiu až po 7min+3sek na partiu. Počet detí v tímoch jednotlivých škôl nebol limitovaný a do celkového bodového hodnotenia jednotlivých škôl sa počítali v každom kole vždy 4 najlepšie individuálne výkony. V tíme ZŠ Lipová hralo celkom 8 hráčov a všetci z nich prispeli k úžasnému celkovému 2.miestu! Organizátor súťaže p. Ballo nám odovzdal pohár za toto umiestnenie a deti sa s ním na krúžku odfotili. Tak isto nás teší, že v individuálnom poradí hráčov obsadila pekné 3.miesto Timea Haásová. Všetkým ešte raz ďakujeme za účasť a bojovné výkony a tešíme sa na ďalší ročník súťaže.

Vedúci šachových krúžkov