Čítame pre radosť

Projekt I.A, I.B, II.A

ČÍTAME PRE RADOSŤ

I.A, I.B, II.A

Naša škola sa v školskom roku 2023/2024 úspešne zapojila do projektu Čítame pre radosť. Účelom tohto projektu je posilnenie pozitívneho vzťahu ku knihám a čítaniu, budovanie čitateľského sebavedomia, čitateľských zručností, slovnej zásoby a fantázie každého dieťaťa mladšieho školského veku.

Vďaka projektu môžeme zriadiť triedne knižnice v triedach I.A, I.B, II.A.  Výber kníh je prispôsobený individuálnym záujmom a aktuálnym schopnostiam i potrebám detí. V prvých čitateľských mesiacoch je čítanie skutočne náročné na pozornosť, sústredenie a pamäť. Prváci ešte spoznávajú písmená, druháci sa učia správnej technike čítania aj čítaniu s porozumením. Vybrali sme preto knihy, ktoré poskytujú zážitok a budú pre deti atraktívne.