Olympiáda v anglickom jazyku

školské, okresné kolo

Olympiáda v anglickom jazyku (školské, okresné kolo)

Dňa  20. novembra 2023 sa  žiaci 6. - 9.ročníka zúčastnili školského kola olympiády z anglického jazyka, ktoré sa uskutočnilo na našej škole. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V  kategórii 1A žiaci šiesteho a siedmeho ročníka. Žiaci ôsmeho a deviateho ročníka súťažili v kategórii 1B.  V prvej kategórii (1A) bola najúspešnejšia Laura Habrúnová  (VII.A), druhý skončil Martin Gažúr (VII.C) a tretie miesto získal Matej Sádecký  (VII.A). V druhej kategórii (1B) bola najúspešnejšia Terézia Čerňanová (IX.A), na druhom mieste skončila Timea Haásová  (VIII.B). Tretie miesto patrilo Nele Medzihradskej (VIII.B). Následne výherkyne školského kola postúpili do krajského kola, ktoré sa konalo 17.01.2024 v Žiline. Obidve dievčatá boli vo svojich kategóriách úspešné riešiteľky.

Všetkým výhercom blahoželáme. Ostatným súťažiacim ďakujeme za účasť a prajeme “GOOD LUCK!“ na budúci školský rok.                                                                                                              Tím angličtinárok