Biologická olympiáda

Školské kolo

Školské kolo BIOLOGICKEJ OLYMPIÁDY v kategórii D – teda pre žiakov 6. a 7. ročníka sa tento rok na našej škole uskutočnilo 19.3.2019.

Zúčastnilo sa ho 30 šikovných  šiestakov a siedmakov. Súťažiaci sa nezľakli náročných úloh a zabojovali o víťazstvo. To, že v našej škole sú veľmi šikovní žiaci, dokazuje aj fakt, že z  počtu 30 súťažiacich bolo úspešných až 27 riešiteľov olympiády.

Do  okresného kola postupujú dvaja  najlepší šiestaci resp. siedmaci a to – z prvého miesta Max Fraštia zo  VI.B s úspešnosťou 87,4 % a z druhého miesta postupuje Soňa Ďureková zo VII.B s úspešnosťou 85,4 %.

Obidvom najúspešnejším riešiteľom biologickej olympiády srdečne gratulujeme a zároveň prajeme veľa šťastia na okresnom kole olympiády v apríli.