Pikofyz

Celoslovenská korešpondenčná súťaž z fyziky

Aj v  tomto školskom roku sa naši dvaja šikovní ôsmaci zapojili do celoslovenskej korešpondenčnej súťaže z fyziky – PIKOFYZ-u.

Pravidelne posielali riešenia náročných a zároveň zaujímavých príkladov a fyzikálnych záhad uverejňovaných na stránkach pikofyzu.

Po troch kolách letnej časti pikofyzu sa im nakoniec podarilo medzi silnou konkurenciou rovesníkov získať krásne umiestnenie. Marko Vríčan ( zo VIII.C) sa prebojoval na úžasné 5. miesto v rámci celého Slovenska a Lukáš Úradník (tiež zo VIII.C) sa takisto nedal zahanbiť a získal krásne 10. miesto.

Obidvom chlapcom ďakujeme za úspešnú reprezentáciu našej školy a do budúcich rokov prajeme veľa elánu pri riešení ďalších ročníkov tejto podnetnej súťaže.