Medzníky 2.svetovej vojny a SNP

Okresné kolo

MEDZNÍKY 2. SVETOVEJ VOJNY A SNP – okresné  kolo

21. mája 2019 sa v Žiline na základnej škole Martinská uskutočnilo okresné kolo vedomostnej súťaže „Medzníky 2. svetovej vojny a SNP“ ktorú organizuje Slovenský zväz protifašistických bojovníkov. Našu školu po úspešnom školskom kole reprezentovali žiaci Karolína Vráblová a Andrej Gaňa z IX. B a Anton Čerňava z IX. A. Skončili na peknom 5. mieste. Síce nezískali žiadne hodnotené umiestnenie, na to, že sme sa tejto súťaže zúčastnili prvýkrát, sme boli spokojní. Pre žiakov bolo obohatením hlavne diskutovanie o histórii vojny a SNP hlavne v našom regióne a veľkým prínosom bola účasť významného historika Dušana Halaja. Naše pocity a dojmy zo súťaže boli preto veľmi dobré.  O rok zaútočíme na vyššie pozície.

p. uč. Petra Špániková