Olympiáda zo Slovenského jazyka

Školské kolo

Olympiáda zo slovenského jazyka

Dňa 4.11.2019 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Bol to už 12. ročník súťaže v kategórii C. Školského kola sa zúčastnilo 16 žiakov z 8. a 9. ročníka. Súťaž prebiehala v troch častiach.

Prvá časť – PÍSOMNÁ. Na vypracovanie testu mali žiaci 30 minút. Maximálny počet bodov bol 25. Test preveril ich čitateľské schopnosti a porozumenie textom.

Druhá časť – TRANSFORMÁCIA TEXTU. Na základe ukážky pod názvom „Sucho odkrylo kamene s krutými predpoveďami“ mali žiaci napísať krátku novinovú správu.

Tretia časť – ÚSTNA. Žiaci si mali pripraviť príhovor pri príležitosti otvorenia školskej výstavy na tému: Október – mesiac úcty k starším.

VYHODNOTENIE:

1. miesto: Vanesa Uríčová, 9.A

2. miesto: Simona Mihalcová, 8.A

3. miesto: Miriam Mačejáková, 9.B

Vanesa Uríčová nás bude reprezentovať na okresnom kole, ktoré sa uskutoční dňa 27.11.2019 v Žiline. Držíme jej palce.