Exkurzie Ostrava

8.ročník, VII.A, 6.ročník

Chcete si vyskúšať, ako sa vyrába elektrická energia?

Ako reaguje vaše telo pri simulovanom náraze autom? Ako fungujú prírodné zákonitosti a ako vznikajú chemické reakcie? Vo Vítkoviciach - Ostrave môžete nájsť veľa odpovedí na vaše otázky a zároveň sa môžete interaktívnou prehliadkou a zábavným spôsobom dozvedieť viac zo sveta vedy a techniky.

Dňa 1.10. 2019 sa žiaci  troch tried 8. ročníka zo Základnej školy na Lipovej ulici pod vedením Mgr. D. Gáperovej,  s triednymi učiteľkami Mgr. A. Muchovou,  Mgr. E. Kaveckou a žiaci VII.A s triednou učiteľkou Mgr. A. Sukeníkovou,  vybrali na návštevu k našim českým susedom. Išli za zábavou a poznaním. Aj iní žiaci našej školy si chceli vyskúšať na vlastnej koži záhady vedy a techniky, a preto  8.10.2019 ďalšie triedy, VI. A, VI.B, VI.C s triednymi učiteľmi Mgr. D. Tordovou, Mgr. M. Kobrtkovou a Mgr. F. Rojikom , tiež navštívili  interaktívnu expozíciu Vítkovice v Ostrave.

Žiaci si prezreli Veľký svet techniky, ktorý ich obohatil aj praktickými ukážkami chemických pokusov. Medzi prehliadkami jednotlivých častí múzea  mali možnosť vidieť prírodopisný film v 3D kine. Po štvorhodinovej exkurzii nezabudli ani na svojich blízkych a podporili  múzeum kúpou rôznych darčekových predmetov. Plní nadšenia  šťastlivo vyrazili na cestu domov.

Pani Mgr. M. Prokopovičovej, Ing. A. Luptákovej a pani M. Vanákovej patrí poďakovanie za výpomoc pri dozore veľkého počtu žiakov.

Veríme, že tohtoročná návšteva Vítkovického múzea nebude z našej strany posledná. Sme presvedčení, že praktické skúsenosti zvýšia záujem o technické predmety v našej škole.

Mgr. A. Muchová