Objavujeme čaro chémie

Každoročná súťaž

Obľúbená súťaž „Objavujeme čaro chémie“, ktorú každoročne vyhlasuje slovenské Združenie učiteľov chémie, sa opäť realizovala aj na našej škole.

Do školského kola, ktoré sa uskutočnilo v stredu 20.11.2019 vo vynovených priestoroch našej chemickej učebne, sa zapojilo až 26 žiakov:

VII. ročníky (I. kategória): Petra BLUNÁROVÁ, Samuel CAPKO, Marcel CEP, Max FRAŠTIA, Filip FUSKO, Pavol KARDOŠ, Lucia KUDELOVÁ, Ema LIMONIOVÁ, Oliver PAPALA, Karolína PEKAROVÁ, Michal SIČÁK, Jakub SLYŠKO;

VIII. ročníky (II. kategória): Simona BARTEKOVÁ, Michaela ČERŇANSKÁ, Soňa ĎUREKOVÁ, Andrea MARTINKOVÁ, Simona MIHALCOVÁ, Natália VANDLÍČKOVÁ;

IX. ročníky(III. kategória): Marián DOLNÍK, Miloš FUSKO, Tomáš HARTINÍK, Simona JAKUBSKÁ, Iveta JAMEČNÁ, Dávid LIETAVEC, Lukáš ÚRADNÍK, Marko VRÍČAN.

Prvé miesta obsadili:

• Pavol KARDOŠJakub SLYŠKO s pokusom „Horiace písmo“
  • Simona MIHALCOVÁ a Natália VANDLÍČKOVÁ s pokusom „Dôkaz a pozorovanie škrobových zŕn pod mikroskopom“
  • Lukáš ÚRADNÍK a Marko VRÍČAN s pokusom „Svetelný strelný prach.“

Víťazné práce postupujú do celoslovenského kola, v ktorom našim nádejným chemikom a chemičkám držíme palce.